Rašelina v péči o tělo

19. září 2014 ∙ 1min čtení

Rašelina se často používá nejen v zahradnictví, ale také k péči o tělo. Rašelinné zábaly jsou velmi vhodné i pro ty, kteří jsou alergičtí na mořské produkty, jakými jsou například řasy.

Vzhledem k tomu, že má rašelina vysokou tepelnou kapacitu, je ideální pro masážní terapie: podporuje uvolnění a stimuluje krevní oběh. Rašelina se dá použít ve formě zábalů či jako slatinná koupel, přičemž jednotlivá terapie trvá asi 15 minut, a prospěšné teplo se projeví po ukončení terapie. Rašelinové obklady či koupele jsou mocným terapiemi, a předčí i hliněné zábaly či zábaly z řas.

Kromě svých známých fyzikálních výhod (včetně jejich vlivu na teplotu), prokázaly aplikace rašeliny také biochemické a farmakologické vlastnosti. Huminové látky, které rašelina obsahuje, mohou stimulovat spontánní svalové kontrakce a vyvolávají vazodilataci. Tím, že stimuluje krevní oběh, má rašelina jasné zdravotní přínosy pro léčbu určitých neduhů.

Také stojí za zmínku skutečnost, že rašelinové zábaly poskytují tělu výhody ve formě stopových prvků, vitamínů, sacharidů, polyfenolů, lipidů a huminových kyselin.

Převzato z http://www.tourbehorticole.com/en/peat