Užívejte si zimu v lázních.

2. ledna 2014 ∙ 2min čtení

Že jsou lázně moc drahé?! Nevadí, domácí rašelinová lázeň nám dopřeje uvolnění také!

Nedávno se vrátila kamarádka z lázní, byla tam tři týdny a poslal ji tam její lékař. Přijela jako vyměněná – odpočatá, v dobré náladě a kondici, s lepší pletí a
oplývala spoustou pozitivní energie. Jen si povzdechla, že pojede znovu až za rok…

Hledaly jsme proto spolu řešení, čím by mohla svému tělu prospět doma. Samozřejmě jsme se shodly na správné životosprávě, pravidelném pohybu, sem tam nějaký vitamín a relaxace. Kamarádka se mi přiznala, že nejvíce si odpočine a velmi ráda relaxuje ve vaně. A protože se blížily její narozeniny, koupila jsem jí rašelinovou lázeň, která je vhodná i pro domácí použití. Z vlastní zkušenosti vím, jak je příjemné si večer vyšetřit chvíli pro sebe, zapálit si v koupelně vonné svíčky, pustit si příjemnou hudbu a ponořit se do teplé vody s rašelinovým extraktem.

Proč zrovna rašelinová lázeň? 

Rašelinový extrakt (tekutý výtažek z rašeliny) je vyroben z nejkvalitnější slatinné rašeliny, je dermatologicky testován, čímž je zaručeno, že nemá žádné negativní vlivy na lidskou pokožku ani organismus. Jednoduše se aplikuje do koupele, která má mít optimální teplotu okolo 39 °C. Je prokázáno, že slatinná rašelina pomáhá k regeneraci pokožky a uvolnění pohybového aparátu, nervové soustavy a k zamezení infekcí reprodukčních orgánů. Třicetiminutový pobyt v rašelinové lázni nám zlepší krevní
oběh a zajistí tepelný efekt. V neposlední řadě velkou výhodou je i to, že si rašelinové lázně můžeme dopřávat v pohodlí naší koupelny – praktické balení 60 ml extraktu na vanu vody (50-60 l vody). Příjemným zjištěním jistě bude, že koncentráty obsahují vonné esence: pro muže Woody Mix a pro ženy Cool Floral.
Nebojme se ani náročného čištění vany po koupeli, rašelinový extrakt nezanechá na vaně viditelné stopy. Vanu lehce umyjeme běžnými koupelnovými přípravky a osprchujeme.
Jak nenáročné…
Prevence a pravidelnost Důležité je také zmínit, že pravidelnost používání se stává prevencí případných onemocnění a potíží. Stejně tak jako pravidelný pohyb, zdravá strava je důležitý i odpočinek a relaxace podpořená zdraví prospěšnými účinky přírodní rašeliny.

 

Autor: RADAKCE časopisu Zahradnická kuchařka