Jarní detoxikační koupel

24. března 2015 ∙ 1min čtení

Rašelinové koupele Balneo Peat – Jarní detoxikační koupel Ideálním řešením, jak se zbavit přicházející jarní únavy, je napustit si vanu teplé vody, přidat rašelinou koupel a relaxovat. Takto upravená lázeň může být skvělým doplňkem naší jarní detoxikační kúry.

Proč právě rašelinová koupel?

Rašelinový extrakt (tekutý výtažek z rašeliny) je vyroben z nejkvalitnější slatinné rašeliny, je dermatologicky testován, čímž je zaruče­no, že nemá žádné negativní vlivy na lidskou pokožku ani organismus. Jednoduše se aplikuje do koupele, která má mít optimální teplotu okolo 39 °C.

 Je prokázáno, že slatinná rašelina pomáhá k regeneraci pokožky a uvolnění pohybového aparátu, nervové soustavy a k zamezení infekcí reprodukčních orgánů. Třicetiminutový pobyt v rašelinové lázni nám zlepší krevní oběh a zajistí tepelný efekt. V neposlední řadě velkou výhodou je i to, že si rašelinovou koupel můžeme dopřávat v pohodlí naší koupel­ny – praktické balení 60 ml extraktu na vanu vody (50-60 l vody). Příjemným zjištěním jistě bude, že koncentráty obsahují vonné esence. Nebojme se ani náročného čištění vany po koupeli, rašelinový extrakt nezanechá na vaně viditelné stopy. Vanu lehce umyjeme běžnými koupelnovými přípravky a osprchu­jeme. Jak nenáročné…

 

Prevence a pravidelnost

Důležité je také zmínit, že pravidelnost použí­vání se stává prevencí případných onemocně­ní a potíží. Stejně tak jako pravidelný pohyb, zdravá strava je důležitý i odpočinek a relaxace podpořená zdraví prospěšnými účinky přírodní rašeliny.

 

Autor: Ing. Michaela Pimperová

foto: archiv